Europejska Liga Piłki Nożnej ogłosiła ostatecznego kandydata na Gracza Roku, Lionela Messiego, CRISTIANO RONALDO i Virgila van Dijka. Trzej gracze z różnych drużyn reprezentują Koszulka FC Barcelona, Koszulka Juventus i Koszulka Liverpool. Ostatecznie, kto z nich zdobędzie honor, który jest celem wszystkich graczy, reprezentuje prawdziwą siłę gracza.

Lionel Messi, CRISTIANO RONALDO i Virgil van Dijk pochodzą z Hiszpanii, Serie A i Premier League, wszystkie z różnych klubów. Niebieska kratka, czarno-biała poprzeczka, czerwone ciało, co oznacza ich reprezentowanie zespołu. Lionel Messi zdobył dwóch Graczy Roku Europejskiej Ligi Piłki Nożnej w 2011 i 2015 roku. CRISTIANO RONALDO zdobył trzech Graczy Roku Europejskiej Ligi Piłki Nożnej w 2014, 2016 i 2017 roku. Virgil van Dijk nie zdobył jeszcze tego wyróżnienia i wygrał najlepszy zawodnik w angielskiej piłce nożnej Premier League.

Kto będzie na scenie w Monako w ciągu ostatnich 13 dni, aby zdobyć ten wielki zaszczyt? Poprzednie nagrody Europejskiej Ligi Piłki Nożnej obejmowały najlepszego napastnika, najlepszego obrońcę, najlepszego pomocnika, najlepszego bramkarza i najlepszego zawodnika. Ale od 2011 roku Europejska Liga Piłki Nożnej stała się nagrodą dla najlepszego gracza. Jest to więc nagroda, którą wszyscy piłkarze czują się wspaniale. To także trofeum marzeń dla każdego z nich.